| UPC | 682146880205 |
|---|---|
| Manufacturer | HOWA |
| Manufacturer Part Number | HCRA72507USKMDT |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | Red, White, Blue |
| Length | 46.5 |
| Model | 1500 |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 10.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Three-Position |
| Shipping Weight | 17.45 |
| Sights | Optic Ready |
HOWA APC USA FLAG 6.5CR PKG
$1,547.99
HOWA APC USA FLAG 6.5CR PKG
7 in stock
Be the first to review “HOWA APC USA FLAG 6.5CR PKG” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 400LEG BL/SYN 20" PKG
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/WD 20"
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5 CR BL/SYN 22" PKG LH
Bolt Action Rifles
$404.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$402.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN BL/SYN 20"





Reviews
There are no reviews yet.