| UPC | 752334009951 |
|---|---|
| Manufacturer | Hi Point Firearms |
| Manufacturer Part Number | 995TS-HPT |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Color | No |
| Length | 32.5 |
| Model | Carbine |
| Number of Magazines | 1 / 10 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 8.5 |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 8.0 |
| Sights | Adj Post Front/Peep Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Units per Box | 1 |
HI-POINT 9TS 9MM BLACK 10+1 16″
$262.99
HI-POINT 9TS 9MM BLACK 10+1 16″
22 in stock
Be the first to review “HI-POINT 9TS 9MM BLACK 10+1 16″” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
$574.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 25+1 TOPO
Semi Auto Rifles
$1,459.99
BROWNING BAR MK3 7MAG BL/SYN 24" NS #
Semi Auto Rifles
$612.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 40S&W 16.25" 23+1
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BROWNING BAR MK3 SPEED OVIX 308WIN 22"#
Semi Auto Rifles
$461.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 22LR 16.25" 10+1





Reviews
There are no reviews yet.