HI-POINT 9MM 9TS carbine FDE
HI-POINT 9MM 9TS carbine FDE
$336.99
HI-POINT 9MM 9TS carbine FDE
5 in stock
| UPC | 752334600134 |
|---|---|
| Manufacturer | Hi Point Firearms |
| Manufacturer Part Number | 995TS FDE |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Color | Black |
| Length | 32.5 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 7.85 |
| Sights | Adjustable Post Front, Peep Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Units per Box | 1 |
Be the first to review “HI-POINT 9MM 9TS carbine FDE” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
Savage Arms 110 Magpul Scout Rifle 400 Legend 10rd Magazine 16.5″ 5/8×24 Threaded Barrel Black
$885.99
Savage Arms 110 Magpul Scout Rifle 400 Legend 10rd Magazine 16.5" 5/8x24 Threaded Barrel Black
Semi Auto Rifles
$1,459.99
BROWNING BAR MK3 300WIN BL/SY 24" NS #
Semi Auto Rifles
$695.99
SAVAGE ARMS A17 TARGET 17HMR BL/LAM THBHLE
Semi Auto Rifles
$612.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 9MM 16.25" 23+1





Reviews
There are no reviews yet.