| UPC | 619835020079 |
|---|---|
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |
| Manufacturer Part Number | H027C1-H9G |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.37" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Color | BRONZE |
| Length | 35.75'' |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | Homesteader |
| Number of Magazines | 2 (1) 10rd. & (1) 5rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.7 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 7.9 |
| Sights | Front Screw-On Post/Adj Aperture Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
HENRY REPEATING ARMS HOMESTEADER 9MM BZ/WD 16″ GLK
$958.99
HENRY REPEATING ARMS HOMESTEADER 9MM BZ/WD 16″ GLK
27 in stock
Be the first to review “HENRY REPEATING ARMS HOMESTEADER 9MM BZ/WD 16″ GLK” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
$1,459.99
BROWNING BAR MK3 300WIN BL/SY 24" NS #
Semi Auto Rifles
$1,459.99
BROWNING BAR MK3 300WIN BL/WD 24" NS #
Semi Auto Rifles
$630.99
SAVAGE ARMS A17 SPORTER 17HMR BL/LAM 22"
Semi Auto Rifles
$574.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 25+1 TOPO
Semi Auto Rifles
$612.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 9MM 16.25" 23+1





Reviews
There are no reviews yet.