| UPC | 619835020000 |
|---|---|
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |
| Manufacturer Part Number | H027-H9 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.37" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | BLUED |
| Length | 38 |
| Magazine Included | Yes |
| Model | Homesteader |
| Number of Magazines | 2 (1) 10rd. & (1) 5rd. |
| Package Height | 1.9 |
| Package Width | 6.7 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 7.8 |
| Sights | FS:Screw-On Post/RS:Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
HENRY REPEATING ARMS HOMESTEADER 9MM BL/WD 16″ 10+1
$773.99
HENRY REPEATING ARMS HOMESTEADER 9MM BL/WD 16″ 10+1
18 in stock
Be the first to review “HENRY REPEATING ARMS HOMESTEADER 9MM BL/WD 16″ 10+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
$574.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 25+1 TOPO
Semi Auto Rifles
$461.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 22LR 16.25" 10+1
Semi Auto Rifles
$885.99
Savage Arms 110 Magpul Scout Left Hand Rifle 400 Legend 10rd Magazine 16.5" 5/8x24 Threaded Barrel FDE
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BROWNING BAR MK3 SPEED OVIX 308WIN 22"#
Semi Auto Rifles
$1,459.99
BROWNING BAR MK3 300WIN BL/WD 24" NS #
Semi Auto Rifles
Savage Arms 110 Magpul Scout Rifle 400 Legend 10rd Magazine 16.5″ 5/8×24 Threaded Barrel Black
$885.99
Savage Arms 110 Magpul Scout Rifle 400 Legend 10rd Magazine 16.5" 5/8x24 Threaded Barrel Black





Reviews
There are no reviews yet.