| UPC | 619835043009 |
|---|---|
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |
| Manufacturer Part Number | H004V |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .17 HM2 |
| Capacity | 11 |
| Color | BI-TONE |
| Length | 40.3000 |
| Model | Golden Boy |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 7.8 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
HENRY REPEATING ARMS H4 GOLDEN BOY 17HMR BL/WD
$645.99
HENRY REPEATING ARMS H4 GOLDEN BOY 17HMR BL/WD
28 in stock
Be the first to review “HENRY REPEATING ARMS H4 GOLDEN BOY 17HMR BL/WD” Cancel reply
Related products
Lever Action Rifles
$1,179.00
SMITH AND WESSON 1854 357MAG SS/SYN 19.25" 10RD
Lever Action Rifles
$1,179.00
SMITH AND WESSON 1854 44MAG SS/SYN 19.25" 9RD
Lever Action Rifles
S&W Model 1854 Rifle .45 Colt 9rd Capacity 19.25″ Stainless Barrel M-LOK Synthetic Stock
$1,179.00
S&W Model 1854 Rifle .45 Colt 9rd Capacity 19.25" Stainless Barrel M-LOK Synthetic Stock
Lever Action Rifles
$1,399.00
SMITH AND WESSON 1854 STEALTH HUNTER 30-30 5+1
Lever Action Rifles
$1,299.00
SMITH AND WESSON 1854 357MAG BL/WD 19.25" 10RD
Lever Action Rifles
$1,299.00
SMITH AND WESSON 1854 45-70 SS/SYN 20" 6RD





Reviews
There are no reviews yet.