| UPC | 845737015619 |
|---|---|
| Manufacturer | FN America / FN Herstal |
| Manufacturer Part Number | 66-101378 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.71" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 10 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Length | 12.2000 |
| Model | FN 510T |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 11.2 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous Slide |
| Shipping Weight | 4.3 |
| Sights | Suppressor Height Night Sights |
| Sights Type | Dovetail |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Thread Pattern | .578″x28 |
| Units per Box | 1 |
FN 510 T 10MM FDE 4.7″ 10+1
$999.00
FN 510 T 10MM FDE 4.7″ 10+1
4 in stock
Be the first to review “FN 510 T 10MM FDE 4.7″ 10+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 7" AS
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5" Barrel Black with Rail
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON M&P22 COMPACT 22LR 10+1 3.56"
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER





Reviews
There are no reviews yet.