| UPC | 845737015596 |
|---|---|
| Manufacturer | FN America / FN Herstal |
| Manufacturer Part Number | 66-101375 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.71" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 22 |
| Color | Black |
| Length | 12 |
| Model | FN 510T |
| Number of Magazines | 2 1-15 rd. and 1-22 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 11.1 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous Slide |
| Shipping Weight | 4.3 |
| Sights | Suppressor Height Night Sights |
| Sights Type | Dovetail |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | .578″x28 |
| Units per Box | 1 |
FN 510 T 10MM BLK 4.7″ 22+1
$999.00
FN 510 T 10MM BLK 4.7″ 22+1
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Be the first to review “FN 510 T 10MM BLK 4.7″ 22+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON M&P22 COMPACT 22LR 10+1 3.56"
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 9MM FDE 13+1
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5" Barrel Black with Rail





Reviews
There are no reviews yet.