| UPC | 818773024341 |
|---|---|
| Manufacturer | Daniel Defense |
| Manufacturer Part Number | 02-189-19089 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Black Phosphate |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 42.9500 |
| Model | DDPCC |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.25 |
| Package Width | 10.75 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 13.0 |
| Sights | No Sights |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
DANIEL DEFENSE PCC 9MM BLK 16″ 30+1
$1,949.00
DANIEL DEFENSE PCC 9MM BLK 16″ 30+1
10 in stock
Be the first to review “DANIEL DEFENSE PCC 9MM BLK 16″ 30+1” Cancel reply
Related products
$2,467.99
Savage Arms MSR 10 Long Range Rifle .308 Win 10/rd 20" Barrel Black
$699.00
Smith & Wesson Response Rifle 9mm Luger 10rd Magazine 16.5" 1/2-28 Threaded Barrel Black
$1,781.99
Savage Arms MSR 10 Long Range Rifle 6.5 Creedmoor 10/rd 22" Barrel Black
$559.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT MOE SL 22LR FDE
$1,223.99
SMITH AND WESSON M&P10 SPORT 308WIN 16" 20+1
$1,549.00
SMITH AND WESSON M&P15 AXE PC 5.56 GRY 30+1 16"
$926.99
Fostech Tech-15 Stryker Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16" Barrel 13" Rail Black
$787.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 PC SPORT 22LR 10+1





Reviews
There are no reviews yet.