| UPC | 818773021234 |
|---|---|
| Manufacturer | Daniel Defense |
| Manufacturer Part Number | 02-165-30063-047 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black Phosphate |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 20 |
| Color | Black |
| Length | 41.6 |
| Model | DD5 V5 |
| Number of Magazines | 1 20 rd. PMAG |
| Package Height | 14.0 |
| Package Width | 4.0 |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Safety Selector Switch |
| Shipping Weight | 17.08 |
| Sights | No |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |
DANIEL DEFENSE DD5 V5 6.5CR 20″ BLK 20+1
$2,730.00
DANIEL DEFENSE DD5 V5 6.5CR 20″ BLK 20+1
2 in stock
Be the first to review “DANIEL DEFENSE DD5 V5 6.5CR 20″ BLK 20+1” Cancel reply
Related products
$464.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 10+1 CA
$464.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 10+1 COMP
AR Rifles
$612.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 9MM 16.25" 10+1
$499.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 25+1 BLK
$559.99
Smith & Wesson M&P 15-22 Sport MOE SL Rifle 22 LR 25rd Magazine 16.5" Barrel Black
$729.00
SMITH AND WESSON M&P15 SPORT III 5.56MM COMP CT
AR Rifles
Fostech Stealth Lightning Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16″ Barrel 13″ Rail Echo AR II Trigger OD Green
$1,935.99
Fostech Stealth Lightning Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16" Barrel 13" Rail Echo AR II Trigger OD Green
$1,401.99
Fostech Stealth Raptor Rifle 5..56mm 30rd Magazine(1) 16" Barrel Mach-1 Rail OD Green





Reviews
There are no reviews yet.