| UPC | 043125244362 |
|---|---|
| Manufacturer | Connecticut Valley Arms / CVA |
| Manufacturer Part Number | CR4436 |
| Action | Single Shot |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 1 |
| Color | Black, Gray |
| Length | 43.8000 |
| Model | Scout |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 7.75 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 8.25 |
| Sights | No |
CVA SCOUT 6.5CR BLK/SYN 20″ TB
$404.99
CVA SCOUT 6.5CR BLK/SYN 20″ TB
11 in stock
SKU: LIP|CVCR4436
Category: Single Shot Rifles
Tag: Online Only
Brand: Connecticut Valley Arms / CVA
Be the first to review “CVA SCOUT 6.5CR BLK/SYN 20″ TB” Cancel reply
Related products
Single Shot Rifles
$503.99
TRADITIONS OUTFTR G3 350LEG 22" TD SS/SY
Single Shot Rifles
$628.99
TRADITIONS NITROFIRE 50CAL SS/SY 26" PKG
Single Shot Rifles
$683.99
TRADITIONS OUTFTR G3 450BM 22" TD SS PKG#
Single Shot Rifles
$599.99
TRADITIONS CRACKSHOT XBR 22LR 16.5" BL/SY
Single Shot Rifles
$652.99
TRADITIONS CRACKSHOT XBR 22LR BL/WIDELND#
Single Shot Rifles
$587.99
TRADITIONS OUTFTR G3 35REM 22" SS TD PKG
Single Shot Rifles
$496.99
CVA Scout V2 TD Rifle .450 Bushmaster Single Shot 25" Sniper Grey Cerakoted Threaded Barrel Camo Stock





Reviews
There are no reviews yet.