| UPC | 043125139996 |
|---|---|
| Manufacturer | Connecticut Valley Arms / CVA |
| Manufacturer Part Number | CR3999GLH |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 2 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 9.3 |
CVA CASCADE XT 7PRC BLK/ODG 22″ LH
$879.00
CVA CASCADE XT 7PRC BLK/ODG 22″ LH
1 in stock
Be the first to review “CVA CASCADE XT 7PRC BLK/ODG 22″ LH” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 6.5 CR BL/SYN 22" PKG LH
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/SYN 22"
Bolt Action Rifles
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24″ Barrel Wood
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24" Barrel Wood
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22″ Barrel Black
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22" Barrel Black
Bolt Action Rifles
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18″ Barrel Black with 3-9×40 Scope
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18" Barrel Black with 3-9x40 Scope





Reviews
There are no reviews yet.