| UPC | 023614862475 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 036040298 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" Fluted Sporter Barrel |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No Sights |
BROWNING X-BOLT 2 PRO 7PRC
$2,419.99
BROWNING X-BOLT 2 PRO 7PRC
3 in stock
Be the first to review “BROWNING X-BOLT 2 PRO 7PRC” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR CAMO 22"
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5 CR BL/SYN 22" PKG LH
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"





Reviews
There are no reviews yet.