| UPC | 023614865698 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 036085298 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.25 |
| Package Width | 7.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 8.6 |
| Sights | No Sights |
BROWNING X-BOLT 2 MT PRO SPR BZ 7PRC
$2,769.99
BROWNING X-BOLT 2 MT PRO SPR BZ 7PRC
4 in stock
Be the first to review “BROWNING X-BOLT 2 MT PRO SPR BZ 7PRC” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 270WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/SYN 22"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 CAMO 20"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 6.5CR BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22″ Barrel Black
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22" Barrel Black
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR CAMO 22"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 400LEG BL/SYN 20" PKG
Bolt Action Rifles
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18″ Barrel Black with 3-9×40 Scope
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18" Barrel Black with 3-9x40 Scope





Reviews
There are no reviews yet.