| UPC | 023614442295 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 035801282 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Color | BLUE |
| Length | 50.3000 |
| Model | AB3 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 7.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 8.9 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Units per Box | 1 |
BROWNING A-BOLT III 6.5CR BL/WD 22″
$719.99
BROWNING A-BOLT III 6.5CR BL/WD 22″
11 in stock
Be the first to review “BROWNING A-BOLT III 6.5CR BL/WD 22″” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$527.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 270WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$402.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR CAMO 22"
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/WD 20"





Reviews
There are no reviews yet.