| UPC | 023614858201 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 036010298 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Burnt Bronze Cerakote |
| Barrel Length | 20" Fluted Sporter Barrel |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | BRONZE |
| Length | 53.8500 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 7.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 9.25 |
| Sights | No Sights |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |
BRN XB2 SPD SPR 7MMPRC 20 OV
$1,429.99
BRN XB2 SPD SPR 7MMPRC 20 OV
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Be the first to review “BRN XB2 SPD SPR 7MMPRC 20 OV” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 6.5 CR BL/SYN 22" PKG LH
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/WD 20"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24″ Barrel Wood
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24" Barrel Wood
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18″ Barrel Black with 3-9×40 Scope
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18" Barrel Black with 3-9x40 Scope





Reviews
There are no reviews yet.