| UPC | 043125015184 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | B14LM507 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | GREY |
| Length | 49.9000 |
| Model | B-14 Wilderness Series |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9.5" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.9 |
| Sights | Drilled & Tapped |
BERGARA RIDGE WILDERNESS 7MAG GRAY
$999.99
BERGARA RIDGE WILDERNESS 7MAG GRAY
4 in stock
Be the first to review “BERGARA RIDGE WILDERNESS 7MAG GRAY” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/WD 20"
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24″ Barrel Wood
$865.99
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24" Barrel Wood
Bolt Action Rifles
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22″ Barrel Black
$512.99
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22" Barrel Black
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"





Reviews
There are no reviews yet.