| UPC | 043125065523 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | BPR36-65CM |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Color | TUNGSTEN |
| Length | 50.6 |
| Model | Premier Series |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 9.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 9.5 |
BERGARA MG MICRO LITE 6.5CR CF/CHASSIS
$2,999.99
BERGARA MG MICRO LITE 6.5CR CF/CHASSIS
3 in stock
Be the first to review “BERGARA MG MICRO LITE 6.5CR CF/CHASSIS” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24″ Barrel Wood
$865.99
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24" Barrel Wood
Bolt Action Rifles
$409.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/SYN 22"
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR CAMO 22"
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 400LEG BL/SYN 20" PKG
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"





Reviews
There are no reviews yet.