| UPC | 043125015757 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | B14S102C |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Graphite Black Cerakote |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 50 |
| Model | B-14 Series |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 8.7 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Units per Box | 1 |
BERGARA HUNTER 6.5CR BK/GRN 22″ 4+1
$869.99
BERGARA HUNTER 6.5CR BK/GRN 22″ 4+1
1 in stock
Be the first to review “BERGARA HUNTER 6.5CR BK/GRN 22″ 4+1” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5 CR BL/SYN 22" PKG LH
Bolt Action Rifles
$409.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/SYN 22"
Bolt Action Rifles
$402.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"





Reviews
There are no reviews yet.