| UPC | 043125016587 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | B14LM3613 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Sniper Gray Cerakote |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | GREY |
| Length | 50.5 |
| Model | B-14 Wilderness Series |
| Number of Magazines | 1 3 rd. AICS |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 9.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 12.65 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |
BERGARA HMR WILDERNESS 7MMPRC GRAY 24″
$1,349.99
BERGARA HMR WILDERNESS 7MMPRC GRAY 24″
3 in stock
Be the first to review “BERGARA HMR WILDERNESS 7MMPRC GRAY 24″” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/WD 20"
Bolt Action Rifles
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24″ Barrel Wood
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24" Barrel Wood
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 6.5 CR BL/SYN 22" PKG LH
Bolt Action Rifles
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22″ Barrel Black
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22" Barrel Black
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 270WIN CAMO 20"





Reviews
There are no reviews yet.