Complete 9mm upper receiver assembly with 6″ barrel 5.5″ ultra light hand guard and Radian ambi charging handle. Ready to run with a 9mm sound suppressor via 3-lug.
Angstadt Arms 6″ 9mm Luger Complete Upper Assembly w/ BCG – Surpressor Ready
$539.99
Angstadt Arms 6″ 9mm Luger Complete Upper Assembly w/ BCG – Surpressor Ready
4 in stock
| UPC | 853427007585 |
|---|---|
| Manufacturer | Angstadt Arms |
| Manufacturer Part Number | AAUT009006 |
| Barrel Length | 6" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Color | Black |
| Model | 0940 UDP Upper |
| Product Type | Upper |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Shipping Weight | 2.87 |
Be the first to review “Angstadt Arms 6″ 9mm Luger Complete Upper Assembly w/ BCG – Surpressor Ready” Cancel reply
Related products
HECKLER AND KOCH (HK USA) MR556A4 UPPER KIT 5.56MM 11"
AR15 Uppers
RADIAN WEAPONS MODEL 1 BUILDER KIT 15.5" BLK
AR15 Uppers
CMMG Fixed Ejector Upper Group for BANSHEE Mk4 Mk9 Mk17 & MkGs 9mm Luger 8″ Barrel Armor Black
CMMG Fixed Ejector Upper Group for BANSHEE Mk4 Mk9 Mk17 & MkGs 9mm Luger 8" Barrel Armor Black
AR15 Uppers
DANIEL DEFENSE DDM4 V7 URG 5.56 16"
AR15 Uppers
DANIEL DEFENSE M4A1 RIII URG 5.56MM 14.5" FDE
TacFire Complete Upper with BCG .300 Blackout 16" Black
AR15 Uppers
LWRC IC DI UPPER 5.56MM 10.5" BLK #





Reviews
There are no reviews yet.